2020 kovo 23 12:41

Virusas COVID-19: ko nepamiršti gyvūnų šeimininkams?

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje vis daugiau kalbame apie virusą ir jo plitimo būdus, gydymą, simptomus. Pasaulis yra didelėje nežinioje ir visi užduoda tą patį klausimą sau ir kitiems - kas bus toliau?
Daugelis įmonių nutraukė savo veiklą dėl šalyje įvesto karantino. Kadangi mes - vieni iš nedaugelio šiuo metu dirbančių įstaigų, eame labai susirūpinę dėl kuo didesnės apsaugos savo klientams ir darbuotojams.

 

GYVŪNAI - VIRUSO COVID-19 PLATINTOJAI?

Per pastarąsias dienas sulaukiau keletos organizacijų prašymų pranešti informaciją žmonėms, kurie manimi p

2020 vasario 28 10:12

Erkės prabudo! Babeziozės požymiai ir profilaktika

Babeziozė – tai pirmuonių Babesia sukeliama liga. Babezioze serga šunys, arkliai, galvijai. Šunims šią ligą sukelia Babesia canis ir Babesia gibsoni. Į šuns organizmą pirmuonį perduoda ganyklinės erkės – Dermacentor pictus, Dermacentor marginatus, taip pat Ixodes genties erkės. Patekę į organizmą, pirmuonys apsistoja raudonuosiuose kraujo kūneliuose – eritrocituose, juose dauginasi. Besidaugindami pirmuonys eritrocitus suardo. Laiku nepastebėjus pirmųjų babeziozės simptomų, šių erkių sukeliama liga šuniui gali tapti mirtina.

 

BABEZIOZĖS POŽYMIAI

  • Iš pradžių
2020 sausio 17 16:55

Žiema: kaip apsaugoti gyvūną nuo peršalimo?

Šaltuoju metų laiku vedžiodami augintinius valandą ir ilgiau ne visi pagalvojame, ar be aprangos gyvūnas gali tiek išbūti su jumis. Labai dažnai neapsvarsčius gyvūno galimybių gali pasireikšti įvairių ligų.

 

Vienos iš dažnesnių problemų tokiu laiku yra šlapimo sistemos ligos. Pasitaiko, kad ir gyvūno šeimininkai, ir veterinarijos gydytojai būna suklaidinti. Peršalęs gyvūnas pradeda dažniau šlapintis, kartais net su krauju. Sisteminis gydymas nuo šlapimo takų uždegimo ne visuomet gali būti sėkmingas, nes tokie simptomai galėjo būti sutapimas dėl įsisenėjusios bėdos ⎯ šlapimo takų akmenligės. O peršalimas gali tik paūminti ligą, bet tai nebus pagrindin

2019 gruodžio 9 15:29

Artėjant gražiausioms metų šventėms – kaip nepakenkti gyvūno sveikatai?

Artėjant gražiausioms metų šventėms noriu pasidalyti keliais pastebėjimais, kad ne tik jūsų, bet ir augintinių šventės būtų linksmos ir sveikos.

Per didžiąsias šventes su draugais ar giminėmis susėdame prie bendro stalo ir vaišinamės įvairiu maistu. Žinoma, su jumis visuomet būna ir gyvūnėliai, kurie tik ir laukia, kol kas nors nukris nuo stalo ir bus galima suvalgyti. Neretai ir svečiai neklauso šeimininkų, pradeda lepinti vienu ar kitu skanesniu kąsneliu. Ne kartą esame girdėję: „Tu tik pažiūrėk į jo akytes, kaip jis nori to skanėsto.“ Bet ar ta keptos duonos riekelė, šokolado gabalėlis tikrai suteiks gyvūnui daugiau džiaugsmo, nei sukels problemų?

 

Prašan

2019 spalio 18 14:12

Dažnai pasitaikančios burnors ertmės ligos. Kaip jų išvengti?

Laukinėje gamtoje plėšrūnai naudoja savo dantis natūraliai valgydami įvairų maistą. Kramtydamas kietą, tamprų maistą, mėsėdis taip apsivalo dantis. Prijaukinti naminiai gyvūnėliai dažnai gauna minkšto ar nepakankamai kieto maisto, be to, kai kurių veislių šunų ir kačių sąkandis netaisyklingas, dėl to dantys negali mechaniškai apsivalyti. Augindami naminius gyvūnėlius, jų savininkai dažnai net nesusimąsto, kad augintiniai gali turėti su dantimis susijusių problemų. Dėl šarminio seilių pH gyvūnai retai serga kariesu, o maždaug 80 proc. vyresnių nei 3 metų amžiaus šunų ir kačių jau išsivysto dantenų uždegimas ir periodontitas. Dantų ligų dažnai nepastebi ne tik n

2019 rugsėjo 10 14:10

Kaip rūpintis augintiniu rudenį, kad žiemą neužkluptų bėdos?

Labai dažnai baigiantis vasarai darbe bendraudamas su klientais sulaukiu klausimo: kaip reikia pasirūpinti augintiniu, kad pasikeitus orams jis nesusirgtų?

 

Į ką reiktų akreipti dėmesį pirmaiusia?

Visų pirma, turi būti atlikta klinikinė profilaktika. Tai reiškia, kad gyvūnas turi būti vakcinuotas, dehelmintizuotas (duoti vaistai nuo kirminų). Žinoma, negalime pamiršti rudenį vėl suaktyvėjančių erkių ir jų pernešamų ligų. Pasirūpinus minėtais dalykais, vis dėlto nėra garantijos, kad aplenksite rudeninius rūpesčius, nes atėjus rudeniui pradedame galvoti apie artėjantį šaltesnį sezoną ir jam pradedame ruoštis jau p

2019 liepos 29 08:47

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria veterinarai – odos ligomis sergantys gyvūnai. Kaip jų išvengti?

Veterinarijos srityje viena didžiausių problemų yra odos ligomis sergantys gyvūnai. Nežinau, ar nustebinome, bet iš visų pacientų daugiau nei 50 procentų sudaro sergantieji odos ligomis. Kodėl toks didelis procentas sergančiųjų, nors, regis, taip rūpinamės savo mylimais draugais? Tai kur pragrindinės problemos?

 

Netinkama mityba - viena iš pagrindinių odos problemų priežasčių.

Kaip ir žmonėms, gyvūnams galioja ta pati taisyklė: kaip maitiniesi, taip ir atrodai. Iš dalies tai teisingas posakis, nes dažnas augintinis turi labai rimtų odos problemų būtent dėl netinkamai parinktos mitybos. Labai daug odos problemų sprendžiu būt

2019 birželio 28 09:11

Kodėl svarbu žinoti, ką valgo jūsų augintinis? Asmeninė veterinarijos gydytojo Pauliaus Morkūno patirtis

Kaip veterinarijos gydytojas sulaukiu labai daug klausimų apie augintinių mitybą. Internete yra tiek daug straipsnių, kaip tinkamai maitinti vienos ar kitos veislės gyvūną, kad jie būtų sveiki. Deja, vyrauja labai prieštaringos nuomonės:  vieni dažniau mini sausą maistą, kiti šlapią, dar kiti siūlo maitinti tik žalia mėsa, o yra nuomonių, kad gyvūnai gali gyventi maitindamiesi tik žmonių maistu. Norėčiau papasakoti asmeninę patirtį apie gyvūnų mitybą, kurią taikau savo augintiniams. Ar ji gera, spręskite patys, tačiau mano vaikystės draugė sulaukė net 19 metų. 

 

Kodėl subalansuota mityba - svarbi?

Visų pirma, gy

2019 gegužės 27 15:02

Karštis – pavojus, kurį pamirštame

Vasara ⎯ metų laikas, kai kartu su savo augintiniais praleidžiate labai daug laiko gryname ore, todėl aplink tyko nemažai pavojų. Vienas jų yra vasaros karštis, apie kurį labai dažnai pamirštame. Prasidėjus karščiams, reikėtų atidžiau pasirūpinti savo augintiniais, ir ši informacija jums padės apsaugoti savo herojus nuo sveikatos sutrikimų.

 

Kaip tinkamai elgtis prasidėjus karščiams?

  • Niekada nepalikite savo gyvūno uždarytame automobilyje, net kai lauke tik +15 arba +20 laipsnių šilumos, nes jūsų automobilio vidaus temperatūra gali būti dukart aukštesnė nei aplinkos.
  • Karštis daug pavojingesnis šunims trumpu snukiu: anglų i
2019 balandžio 16 08:36

Alergijos – ne tik žmonių, bet ir šunų problema

Šiais laikais alergija paliečia ne vien žmones. Šunų šeimininkai privalo žinoti, kad dažniausiai alerginės ligos pažeidžia gyvūno odą, plaukų dangą, kailį, kvėpavimo organus, akis. Odos problemų gali sukelti įvairios infekcinės ligos, virusai, bakterijos, grybelis, hormoniniai ir metaboliniai sutrikimai, fiziniai ir cheminiai sužalojimai. Todėl aptikę bet kokių savo augintinio odos ir kailio pažeidimų, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Pagrindinės alergijos rūšys yra: kontaktinis dermatitas, maistinė alergija, blusos, piodermija, poodinės erkės, trichofitija arba dermatitas, kurį gali sukelti stresas.

 

Kontaktinė alergija

2019 kovo 21 11:35

Vakcinacijos svarba: nepakeičiama apsauga nuo pavojingų ligų

Kiekvieną dieną – vis daugiau saulės spindulių, ir tai pirmieji pavasario džiaugsmai, todėl visi naudojamės proga kuo daugiau pabūti gamtoje su savo mylimais herojais. Tačiau labai svarbu suteikti savo augintiniams visokeriopą apsaugą ne tik nuo erkių, kurios yra labai pavojingos gyvūno gyvybei. Skiepijimas – viena svarbiausių ir būtiniausių pareigų norint turėti sveiką draugą.

 

Rimta liga - lauke

Lauke vaikštant labai dažnas šuniukas ar kačiukas iš smalsumo nori susipažinti su nematytais gyvūnais ir su jais pasiuostyti, vienas kitą pabučiuoti, tačiau nepamirškite, jeigu apie savo au

2019 vasario 28 10:14

Apsaugokite savo augintinį – erkių sezonas jau prasidėjo!

Žinokite vieną – miško žvėrys irgi turi savo vidinį kalendorių, pagal kurį žino, kaip gyventi. Netgi mokslininkai nustatė, kad stirnos eina į draustinį, kai prasideda medžioklės sezonas, o jam pasibaigus traukia į kitus miškus. Bet yra padarėlių, kurie irgi žino, kada pradėti busti iš žiemos, nesvarbu, kokia ji buvo – ar labai šalta, ar šilta.

 

Kada erkės tampa aktyvios?

Erkės pradeda aktyvėti jau vasario pabaigoje, o kovo pirmosiomis dienomis, kai oro temperatūra pakyla iki 10 °C, prasideda erkių pikas. Pabudusios erkės būna labai alkanos, todėl veikia itin aktyviai, susirgusių gyvūnų skaičiai mus gąsdina. Dažnas šeimininkas, kurio gyvūnas

2019 sausio 28 14:46

Naujas šeimos narys: kaip tinkamai juo pasirūpinti

Praėjus šventėms ir atėjus ramesniam laikotarpiui, pradedame galvoti apie per šventes įvykusius pokyčius - dažnai tai naujas šeimos narys - augintinis.

 

Kaip ir kasmet, gruodžio ir sausio mėnesis, šventinis laikotarpis, per kurį daug šeimų sulaukia naujų šeimos narių (šuniukų, kačiukų ir kitų gyvūnų).  Tačiau ne visi žmonės, prieš įsigydami naują šeimos narį arba gavę jį dovanų, viską yra apgalvoję: kaip jį auginti ir prižiūrėti, kad jis augtų sveikas ir laimingas namuose. Norėčiau daugiau pakalbėti apie šuniuko atsiradimą jūsų namuose.

Nepamirškite, kad šuniukas, prieš pas jus apsigyvendamas, turėjo ir kitus namus. Pirmosiomis dienomis labai

2018 spalio 5 02:10

Šventinis periodas: kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu

Ateina laikas, kai visi pradedame ruoštis gražiausioms metų šventėms, todėl parengėme kelis patarimus, kaip nepamiršti pasirūpinti savo herojumi.

 

KALĖDŲ EGLUTĖ

Tai, žinoma, naujas daiktas namuose ir jis jūsų augintiniui pasirodys tikrai įdomus ir paslaptingas. O, kaip žinia, gyvūnai susipažįsta su daiktu jį uostydami, liesdami ir kartais ragaudami. Prisivalgius eglutės spyglių, šuniukas gali sunegaluoti ir pasekmės gali būti juntamos ilgai, todėl rekomenduoju su eglute susipažinti kartu.

 

GYVŪNŲ LEPINIMAS

Gražiausios metų švent