2020 kovo 23 12:41

Virusas COVID-19: ko nepamiršti gyvūnų šeimininkams?

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje vis daugiau kalbame apie virusą ir jo plitimo būdus, gydymą, simptomus. Pasaulis yra didelėje nežinioje ir visi užduoda tą patį klausimą sau ir kitiems – kas bus toliau?
Daugelis įmonių nutraukė savo veiklą dėl šalyje įvesto karantino. Kadangi mes – vieni iš nedaugelio šiuo metu dirbančių įstaigų, eame labai susirūpinę dėl kuo didesnės apsaugos savo klientams ir darbuotojams.

 

GYVŪNAI – VIRUSO COVID-19 PLATINTOJAI?

Per pastarąsias dienas sulaukiau keletos organizacijų prašymų pranešti informaciją žmonėms, kurie manimi pasitiki, kad gyvūnai nėra viruso Covid-19 platintojai. Prieglaudos sunerimę: žmonės pradėjo masiškai paleidinėti šunis ir bandyti jų atsikratyti. Jie bijo, jog gyvūnai gali nešioti virusą ir juo užkrėsti žmogų. Pasaulinė gyvūnų asociacija yra išplatinusi raštą, kad gyvūnai neserga šio viruso padermės sukeliama liga ir tuo labiau neplatina, todėl manau, kad reikia tuo ir pasikliauti.

 

AR GYVŪNAMS, KAIP IR ŠEIMININKAMS, GERIAU DAUGIAU LAIKO PRALEISTI NAMUOSE?

Gyvūnams, kaip ir žmonėms, negali sustoti gyvenimas. Ėjimas į lauką, šeimininkams vengiant artimo kontakto su kitais žmonėmis, reikalingas jūsų augintiniams, nes buvimas visą laiką uždaroje patalpoje gali paveikti augintinių psichinę sveikatą.

 

KAIP VYKSTA KLIENTŲ PRIĖMIMAS Į KLINIKĄ KARANTINO LAIKOTARPIU?

Virusas ir karantinas visoje Lietuvoje kelią ir kitokių problemų, kurios mus visus verčia suklusti. Šiuo metu klinikoje ribojamas žmonių apsilankymas, operacijų skaičius, o sunkius negalavimus patiriančių gyvūnų gydymas yra apsunkintas. Klinikoje stacionaro skyrius yra perpildytas, tad stengiamės priimti tik labai sunkius pacientus. Neišvengiamai kyla problemos dėl kasdieninių procedūrų.

 

KO ŠEIMININKAMS VERTĖTŲ NEPAMIRŠTI?

Šiuo metu turime ir niekur nedingusią problemą, apie kurią žmonės, esant karantino laikotarpiui, pamiršo – erkės. Štai ir šiandien, prieš rašant straipsnį, pas mane apsilankė du šuniukai, užsikrėtę erkių pernešamomis ligomis. Jos niekur nedingo, jos čia ir puola jūsų augintinius dar stipriau, todėl pilnai pasirūpinti apsauga galite užsisakę ją internetu, kaip ir maistelį savo augintiniams.

 

Pasirūpinkite savo herojais ir skirkite jiems daugiau laiko leisdami dienas kartu. Būkime visi sveiki!

Vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai