2019 kovo 21 11:35

Vakcinacijos svarba: nepakeičiama apsauga nuo pavojingų ligų

Kiekvieną dieną – vis daugiau saulės spindulių, ir tai pirmieji pavasario džiaugsmai, todėl visi naudojamės proga kuo daugiau pabūti gamtoje su savo mylimais herojais. Tačiau labai svarbu suteikti savo augintiniams visokeriopą apsaugą ne tik nuo erkių, kurios yra labai pavojingos gyvūno gyvybei. Skiepijimas – viena svarbiausių ir būtiniausių pareigų norint turėti sveiką draugą.

 

Rimta liga – lauke

Lauke vaikštant labai dažnas šuniukas ar kačiukas iš smalsumo nori susipažinti su nematytais gyvūnais ir su jais pasiuostyti, vienas kitą pabučiuoti, tačiau nepamirškite, jeigu apie savo augintinį žinote viską, tai apie sutiktą draugą – nieko. Iš pažiūros sveikai atrodantis šuniukas ar kačiukas gali būti rimtos ligos nešiotojas, taigi artimas kontaktas gali sujaukti jūsų gyvūno gyvenimą, net ir menkas prisilietimas gali būti pavojingas gyvybei. Skiepai – apsauga nuo virusinių ligų, kurių šiandien pasitaiko ypač daug. Labai dažnai sergantis gyvūnas jums gali pasirodyti sveikas ir mielas, bet tai gali būti pavojingo viruso nešiotojas, ir trumpai pabendravęs jūsų augintinis taps viruso auka.

 

Kaip apsaugoti jauną augintinį

Kol augintinis dar mažas, maždaug iki penkių mėnesių amžiaus, kol jo imunitetas dar nėra visiškai susiformavęs, nors jau yra privalomai paskiepytas, rekomenduočiau būti atsargesniems ir su visais nebendrauti.  Skiepai tai – susilpninto viruso formos, kuriomis jūsų gyvūnas perserga be jokių klinikinių požymių ir taip susiformuoja imunitetas, apsaugantis jūsų augintinį. Jūsų meilės įrodymas yra tinkamai parinktas maistas, suformuotas stiprus imunitetas, laiku atlikti skiepai – tik taip galėsite džiaugtis sveiku ir gražiu herojumi.

Linkiu saugios vasaros ir įsimintinų įspūdžių su savo herojumi!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai