2019 birželio 28 09:11

Kodėl svarbu žinoti, ką valgo jūsų augintinis? Asmeninė veterinarijos gydytojo Pauliaus Morkūno patirtis

Kaip veterinarijos gydytojas sulaukiu labai daug klausimų apie augintinių mitybą. Internete yra tiek daug straipsnių, kaip tinkamai maitinti vienos ar kitos veislės gyvūną, kad jie būtų sveiki. Deja, vyrauja labai prieštaringos nuomonės:  vieni dažniau mini sausą maistą, kiti šlapią, dar kiti siūlo maitinti tik žalia mėsa, o yra nuomonių, kad gyvūnai gali gyventi maitindamiesi tik žmonių maistu. Norėčiau papasakoti asmeninę patirtį apie gyvūnų mitybą, kurią taikau savo augintiniams. Ar ji gera, spręskite patys, tačiau mano vaikystės draugė sulaukė net 19 metų. 

 

Kodėl subalansuota mityba – svarbi?

Visų pirma, gyvūnai tampa mūsų šeimos nariais, mūsų geriausiais draugais ir kartais gali atstoti net patį geriausią draugą. Visi žinome, kad svarbiausias ilgaamžiškumo rodiklis yra subalansuota mityba. Nesvarbu, kokios veislės ar dydžio augintinis, tinkamas maistas ir stabili dienotvarkė gali pailginti jūsų herojaus gyvenimo trukmę ir suteikti jums daug gerų įspūdžių.

 

Tai kokia turi būti gyvūno mityba?

Mano nuomone, gyvūno mityba turi būt įvairi, todėl nesiūlau maitinti tik sausu arba tik šlapiu maistu. Sausas maistas yra labai svarbus augintinio dantims ir virškinimo traktui, padeda formuoti mitybos įpročius. Šlapias maistas, mūsų dažnai vadinamas konservais ar guliašu, taip pat labai svarbus, nes jame yra daugiau mėsos ir kitų skonio ypatybių, kurios suteiks jūsų gyvūnui ne tik malonumą, bet ir tinkamų maisto medžiagų. Kaip jau supratote, mano sveikos gyvensenos augintinių planas yra įvairus. Mūsų herojai turi maitintis sausu subalansuotu maistu ir kelis kartus per savaitę gauti reikalingų maisto medžiagų iš kitokio maisto. Juk visi norime pasilepinti ir gardesniu kąsneliu, todėl keli natūralios vytintos mėsos gabalėliai tikrai suteiks daug naudingų medžiagų ir gerų emocijų jūsų draugams. Mylėkime juos, nes jie to verti. Nepamirškite savo herojui pasiūlyti ir sauso, ir šlapio maisto, taip pat įvairiausių skonių skanėstų. 

 

Būkite sveiki!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai