2019 sausio 28 14:46

Naujas šeimos narys: kaip tinkamai juo pasirūpinti

Praėjus šventėms ir atėjus ramesniam laikotarpiui, pradedame galvoti apie per šventes įvykusius pokyčius – dažnai tai naujas šeimos narys – augintinis.

 

Kaip ir kasmet, gruodžio ir sausio mėnesis, šventinis laikotarpis, per kurį daug šeimų sulaukia naujų šeimos narių (šuniukų, kačiukų ir kitų gyvūnų).  Tačiau ne visi žmonės, prieš įsigydami naują šeimos narį arba gavę jį dovanų, viską yra apgalvoję: kaip jį auginti ir prižiūrėti, kad jis augtų sveikas ir laimingas namuose. Norėčiau daugiau pakalbėti apie šuniuko atsiradimą jūsų namuose.

Nepamirškite, kad šuniukas, prieš pas jus apsigyvendamas, turėjo ir kitus namus. Pirmosiomis dienomis labai svarbu, kad jis patirtų kuo mažiau streso. Reikia pasirūpinti aplinka, kad ji būtų kuo panašesnė į tą, kurioje jis anksčiau augo. Pasiimant gyvūną iš kitų namų taip pat svarbu paimti ir jam labiausiai patinkantį žaisliuką, pledą ar kitą mielą daiktą, su kuriuo jis žaidė.

Kad naujas jūsų namų herojus visiškai suprastų, kas yra jo dabartinė šeima, rekomenduojama su gyvūnų praleisti kuo daugiau laiko visai šeimai kartu, nes jam reikia pažinti visus šeimos narius, su visais artimai pabendrauti ir, žinoma, pažaisti.

Dažnai turime tam tikrų nuostatų, kaip gyvūnas pas mus gyvens. Ar savo naujajam herojui leisime miegoti lovoje visą gyvenimą, ar ne? Ar su juo visada būsime namuose, ar jis bus ir vienas? Ar šuniukas gali vakarais užšokti ant mūsų lovos? Ar leisime daryti tam tikrus dalykus, kurių neleidžia daryti draugai savo gyvūnams? Apie visus šiuos dalykus ir dar daugiau turime rimtai pagalvoti, nes naujajam herojui labai svarbu, kad nustatytos normos išliktų visuomet ir nebūtų keičiamos.

Kad gyvūnas augtų sveikas, svarbu jo subalansuota mityba. Maistas turi būti ne tik skanus ir gražiai atrodyti, jis visų pirma turi būti kokybiškas ir be tam tikrų priedų, kurie tikrai nereikalingi gyvūno organizmui. Nuo jūsų priklauso daug! Nepamirškite, kad tinkamo maisto parinkimas užtikrina ilgesnį jūsų herojaus gyvenimą.

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas