2018 spalio 5 02:10

Šventinis periodas: kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu

Ateina laikas, kai visi pradedame ruoštis gražiausioms metų šventėms, todėl parengėme kelis patarimus, kaip nepamiršti pasirūpinti savo herojumi.

 

KALĖDŲ EGLUTĖ

Tai, žinoma, naujas daiktas namuose ir jis jūsų augintiniui pasirodys tikrai įdomus ir paslaptingas. O, kaip žinia, gyvūnai susipažįsta su daiktu jį uostydami, liesdami ir kartais ragaudami. Prisivalgius eglutės spyglių, šuniukas gali sunegaluoti ir pasekmės gali būti juntamos ilgai, todėl rekomenduoju su eglute susipažinti kartu.

 

GYVŪNŲ LEPINIMAS

Gražiausios metų šventės – tai kelios dienos per metus, kai visi būname puikios nuotaikos ir, žinoma, tuo norime pasidalyti su savo draugais. Ir kaipgi nepasilepinus skanėstais? Tik nepamiškime, kad viskas turi būti su saiku, o kas per daug, tas nesveika.

 

DIDELIS SVEČIŲ SKAIČIUS

Per visas šventes mūsų namus aplanko daug didesnis kiekis žmonių, prie kurių nebūna pripratę mūsų gyvūnai, ir tai jiems kelia didelį stresą, nes jiems patinka nekintantis gyvenimo ritmas. Todėl, jeigu jūsų gyvūnas yra labai jautrus, rekomenduoju pasitarti su namiškiais ir galbūt nerengti namuose didelės šventės arba perkelti ją kitur, nes vienos dienos šventė gali pakeisti jūsų gyvūną. Jeigu turite ypač jautrų augintinį, būtinai prieš šventes tai aptarkite su savo veterinaru.

 

DOVANOS AUGINTINIAMS

Labai dažnai besikeičiant dovanomis su namiškiais nepamirštami ir gyvūnai, nes juk juos taip pat norisi nustebinti. Dovanas rekomenduočiau rinktis atidžiai, pagal turimą augintinį. Geriausia dovana – tokia, kurią galima suvalgyti ir neskaudės pilvo, tiesiog būsime palepinę savo draugus. Jeigu norite dovanoti daiktą, būtinai atsižvelkite į tai, kad dovana netaptų bėda. Nesirinkite daiktų aštriais kampais ar keliančių grėsmę gyvūnui.

 

FEJERVERKAI

Naujieji metai – visiems šventė, tačiau viskas ne taip paprasta… Mūsų herojams Naujieji metai (ypač vidurnaktis) – pati baisiausia naktis metuose. Visuomet rekomenduoju, jeigu turite jautrų ir baikštų gyvūną, pradėti ruoštis šventei bent prieš savaitę: naudokite tam tikrus papildus, kurie nuramins nervinę sistemą ir Naujųjų metų naktis nebebus tokia baisi. Nerekomenduoju per Naujuosius metus gyvūno vestis į lauką, ir visai nesvarbu, ar jis bijo triukšmo ir garso, ar ne. Sulaukus vidurnakčio, garsas būna labai didelis ir kartais net patys drąsiausi pasidaro bailiukai ir iš tos baimės atitrūksta nuo savo šeimininkų, pasileidžia bėgti… Iškyla labai rimtas pavojus prarasti augintinį. Net jei gyvūnas neturės galimybių pabėgti, Naujųjų metų triukšmas gali taip pažeisti jūsų gyvūno nervinę sistemą, kad jis visam gyvenimui gali pasikeisti.

 

Gražių artėjančių švenčių!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas