2019 rugsėjo 10 14:10

Kaip rūpintis augintiniu rudenį, kad žiemą neužkluptų bėdos?

Labai dažnai baigiantis vasarai darbe bendraudamas su klientais sulaukiu klausimo: kaip reikia pasirūpinti augintiniu, kad pasikeitus orams jis nesusirgtų?

 

Į ką reiktų akreipti dėmesį pirmaiusia?

Visų pirma, turi būti atlikta klinikinė profilaktika. Tai reiškia, kad gyvūnas turi būti vakcinuotas, dehelmintizuotas (duoti vaistai nuo kirminų). Žinoma, negalime pamiršti rudenį vėl suaktyvėjančių erkių ir jų pernešamų ligų. Pasirūpinus minėtais dalykais, vis dėlto nėra garantijos, kad aplenksite rudeninius rūpesčius, nes atėjus rudeniui pradedame galvoti apie artėjantį šaltesnį sezoną ir jam pradedame ruoštis jau pirmosiomis rugsėjo dienomis. Tik ne visi prisimename savo geriausius draugus, kuriais taip pat turime pasirūpinti atėjus rudeniui. Šiuo metų laiku saulės būna jau gerokai mažiau. Drėgnu oru gyvūnų imunitetas turi būti labai stiprus, nes reikia apsiginti nuo nemalonaus aplinkos poveikio ir ligų sukėlėjų. Vyraujant padidintai drėgmei, stipresniam vėjui, padidėja tikimybė susirgti peršalimo ligomis. Taip pat drėgnuoju periodu labai svarbu atkreipti dėmesį ir į herojų odą. Labai dažnai rudenį gyvūnai suserga įvairiomis dermatozėmis, nes oras dar ganėtinai šiltas ir yra didelė drėgmė, o ji padidina tikimybę susirgti odos ligomis.

 

Tai kaip apsaugoti augintinius?

Apsaugoti augintinius galima keliais būdais. Ilgesnio plauko gyvūnai rudenį pradeda auginti poplaukį, kuris juos apsaugos žiemą, todėl jie atsparesni drėgmei, o to negalima pasakyti apie mažesnius mūsų draugus, kurie turi mažai arba visiškai neturi plauko. Kaip papildomą apaugą rudenį galima naudoti šiltesnę aprangą ⎯ drabužėlius arba lietpalčius lietingu oru. Puiki apsauga, galinti padėti gyvūnui praleisti rudenį ir žiemą be ligų, yra subalansuota mityba. Jeigu herojui pritaikytas jo poreikius atitinkantis mitybos planas, papildomai gerti vitaminų net nereikia, kad gyvūno imunitetas būtų stiprus. Visada geriau subalansuotas maistas, nei maitinti bet kuo ir papildomai pirkti vitaminų. Tikrai geriau tai, kas natūralu ir patikrinta.  „Expertus“ ⎯ puikus maistas, kuris sustiprins jūsų augintinio imunitetą tinkamu metu, nesvarbu, žiemą ar vasarą. Tegul jūsų ruduo būna kupinas gražių įspūdžių su savo herojumi.

 

Būkite sveiki!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai