2019 gruodžio 9 15:29

Artėjant gražiausioms metų šventėms – kaip nepakenkti gyvūno sveikatai?

Artėjant gražiausioms metų šventėms noriu pasidalyti keliais pastebėjimais, kad ne tik jūsų, bet ir augintinių šventės būtų linksmos ir sveikos.

Per didžiąsias šventes su draugais ar giminėmis susėdame prie bendro stalo ir vaišinamės įvairiu maistu. Žinoma, su jumis visuomet būna ir gyvūnėliai, kurie tik ir laukia, kol kas nors nukris nuo stalo ir bus galima suvalgyti. Neretai ir svečiai neklauso šeimininkų, pradeda lepinti vienu ar kitu skanesniu kąsneliu. Ne kartą esame girdėję: „Tu tik pažiūrėk į jo akytes, kaip jis nori to skanėsto.“ Bet ar ta keptos duonos riekelė, šokolado gabalėlis tikrai suteiks gyvūnui daugiau džiaugsmo, nei sukels problemų?

 

Prašančios akytės gali sukelti problemas

Šeimininkai labai retai susimąsto, kad jų valgomas maistas ne visada gali tikti jų herojams, o dažnai net gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Kiekvienas šeimininkas tikrai puikiai supranta savo augintinį ir žino, kas jam tinka, o kas ne, taigi dėl per didelio svečių skaičiaus ir geranoriškumo galima labai pakenkti gyvūnui nežinant, kokie produktai gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų. Pasitaiko, kad pamirštama, jog ir pavalgęs šuniukas visada norės dar, nes akytės būna didesnės už skranduką, ypač kai yra tiek pasiūlos nuo stalo iš visų svečių rankų. Kad šventės nevirstų ta diena, apie kurią kitais metais net kalbėti nenorėsite, norėčiau paminėti kelis maisto produktus, kuriais gyvūnus draudžiama maitinti. Jeigu nepasitikite savo svečiais, galite parengti atmintinę prieš visiems sėdant prie stalo.

 

Kokių produktų vengti? 

Kaulai – jų lieka visada ir jau įprasta, kad gyvūnai valgo tai, kas liko, kitaip tariant, kaulus. Deja, kaip veterinarijos gydytojas galiu pasakyti, kad kaulai yra ne tik nemaistingi, bet ir labai pavojingi gyvūno gyvybei, nes jie gali perforuoti (perdurti) žarnas, pažeisti virškinimo traktą ir sukelti žarnyno nepraeinamumą.

Rūkyti ir sūdyti gaminiai – jų reikia vengti, nes jie sukelia žarnyno, kepenų ir inkstų pažeidimus, nebūtinai tą patį vakarą, bet ilgiau maitinant tokiais produktais išvardytos ligos bus neišvengiamos.

Pieno produktai ⎯ tik nedaug augintinių toleruoja laktozę, todėl sūrelių, jogurtų, ledų reikia vengti, nes jie gali sukelti labai ūmų viduriavimą, dėl kurio šventinis vakaras bus tikrai sugadintas.

Mėsos produktai – šiandien daug gyvūnų turi vieną ar kitą alergiją, todėl net ir nekaltai atrodantis virtos vištos gabaliukas gali sukelti sveikatos sutrikimų arba alerginę reakciją, jei gyvūnas alergiškas būtent vištienai, todėl prieš duodami visada pasitarkite su šeimininku, ar gyvūnas nealergiškas jūsų planuojamam kąsneliui.

 

Neatitrūkite nuo maisto rutinos

Per šventes rekomenduoju per daug nepabėgti nuo kasdienybės ⎯ tai padės išvengti sveikatos sutrikimų ir papildomo streso, kuris šventiniu laikotarpiu tikrai nereikalingas. Kad jūsų šventės būtų saugios ir sveikos, rekomenduoju su savo veterinarijos gydytoju pasitarti dėl mitybos „Expertus“ maistu, o lepinti visada galite tik 100 proc. mėsos turinčiais skanėstais, kurie tikrai nepakenks jūsų gyvūno sveikatai.

Gražių artėjančių švenčių ir sveikatos jums ir jūsų herojams!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai