2019 vasario 28 10:14

Apsaugokite savo augintinį – erkių sezonas jau prasidėjo!

Žinokite vieną – miško žvėrys irgi turi savo vidinį kalendorių, pagal kurį žino, kaip gyventi. Netgi mokslininkai nustatė, kad stirnos eina į draustinį, kai prasideda medžioklės sezonas, o jam pasibaigus traukia į kitus miškus. Bet yra padarėlių, kurie irgi žino, kada pradėti busti iš žiemos, nesvarbu, kokia ji buvo – ar labai šalta, ar šilta.

 

Kada erkės tampa aktyvios?

Erkės pradeda aktyvėti jau vasario pabaigoje, o kovo pirmosiomis dienomis, kai oro temperatūra pakyla iki 10 °C, prasideda erkių pikas. Pabudusios erkės būna labai alkanos, todėl veikia itin aktyviai, susirgusių gyvūnų skaičiai mus gąsdina. Dažnas šeimininkas, kurio gyvūnas susirgo erkių platinama liga, į klausimą, kodėl neapsaugojo savo augintinio nuo erkių, atsako, kad nepagalvojo, jog jau pavasaris, ir tiesiog nespėjo… Deja, kartais toks neapdairumas gali baigtis jūsų mylimo herojaus mirtimi. Norint apsaugoti gyvūną būtina pradėti rūpintis jo apsauga nuo erkių jau vasario pabaigoje, ir taip iki pat spalio mėnesio. Rudenį dažnai irgi klystama, kai galvojama, kad jau žiema, bet erkės vis dar būna aktyvios. Mano nuomone, Lietuvoje erkių sezonas trunka maždaug 8–9 mėnesius, tad visada turite būti budrūs ir pasivaikščiojus lauke reikia iššukuoti savo augintinį šukomis, nes yra didelė tikimybė, kad erkė dar galėjo neįsiskverbti, vis dar ieško tinkamos vietos. Tai viena iš profilaktikos priemonių.nt apsaugoti gyvūną būtina pradėti rūpintis jo apsauga nuo erkių jau vasario pabaigoje, ir taip iki pat spalio mėnesio

 

Apsaugantys preparatai

Kiekviena veislė skirtingai toleruoja preparatus, kurie padeda apsaugoti augintinį nuo erkių platinamos ligos. Trumpo plauko augintiniams labai gerai veikia lašai. Ilgesnio plauko gyvūnams, tokiems kaip Berno zenenhundai, rekomenduočiau pagalvoti apie 2 preparatų naudojimą: kokybišką dirželį ir erkių piko metu papildomai naudoti lašus. Daugelis nerimauja, ar nepakenks toks didelis vaistų kiekis jų augintiniui. Bet, mano nuomone, geriau 2 mėnesius naudoti kompleksinę apsaugą, kuri tikrai veikia, nei rizikuoti gyvūno gyvybe.

Linkiu saugios vasaros ir įsimintinų įspūdžių su savo herojumi!

Autorius: vet. gydytojas Paulius Morkūnas

❮ EXPERTUS produktai